Wyszukiwarka

pokl

mp

bip

ŚDS

RELACJA Z FESTYNU

W dniu 27 czerwca 2019 roku na terenie Środowiskowego Domu Samopomocy w Gardnie Wielkiej odbył się festyn żeglarski p.n. „Pływać po morzach i oceanach…- w poszukiwaniu kwiatu jednej nocy”.

        Przypłynęły do nas dwa statki z załogami z Rumska i Potęgowa. Nie zabrakło również gości- pani kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej- Martyny Radzik i  pana wójta Gminy Smołdzino-   Arkadiusza Walacha, oraz rodziców i wolontariuszy. Zabawa była w stylu marynarskim więc wszyscy śpiewali szanty, brali udział w quizie żeglarskim i próbowali swoich sił jako marynarze. Poczęstunek też był w klimacie morskim. Była zupa kapitańska, smalczyk kapitana Gustawa i kiełbaska grzana na trójzębie. Zabawę zakończył przemarsz gości i gospodarzy nad jezioro , gdzie tradycyjnie puszczono wianki z okazji nocy świętojańskiej. Wianki, które też były w stylu marynarskim, i w których dominował kolor niebiesko-biały odpłynęły majestatycznie niczym statki  po gładkiej tafli jeziora Gardno.

                                                                                                                                                                  

W załączeniu kilka zdjęć z festynu.

Attachments:
Download this file (DSCN0714.JPG)DSCN0714.JPG258 kB
Download this file (DSCN0716.JPG)DSCN0716.JPG508 kB
Download this file (DSCN0718.JPG)DSCN0718.JPG545 kB
Download this file (DSCN0721.JPG)DSCN0721.JPG592 kB
Download this file (DSCN0724.JPG)DSCN0724.JPG593 kB
Download this file (DSCN0733.JPG)DSCN0733.JPG486 kB

ŚRODOWISKOWY DOM SAMOPOMOCY
W GARDNIE WIELKIEJ

UL.DASZYŃSKIEGO 5, 76-213 GARDNA WIELKA,

TEL. (59) 846 34 44
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

16 MAJ 2018 r. W PARKU KULTURY I WYPOCZYNKU

W SŁUPSKU ODBYŁY SIĘ

 

XVIII OBCHODY GODNOŚCI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

I WALKI Z DYSKRYMINACJĄ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

ORGANIZOWANE PRZEZ POLSKIE STOWARZYSZENIE NA RZECZ OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIA INTELEKTUALNĄ KOŁO W SŁUPSKU.

 

W PROGRAMIE OBCHODÓW BYŁO:
HAPPENING - NASZE MARZENIA DO NIEBA,

KONKURSY PLASTYCZNE I ZRĘCZNOŚCIOWE,

PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH,

PRZEJAŻDŻKI KONNE Z FUNDAJĄ NADZIJA,

GRUPOWE ZAJĘCIA TANECZNE.

 

 

 

 

 

FESTYN W KORZYBIU

08.05.2018 r.

 

EKOLOGICZNA MAJÓWKA

 

 

 

 

 

 

 

Od dnia 4 lipca 2016 r. do dnia 22 lipca 2016 r. Środowiskowy Dom Smopomocy w Gardnie Wielkiej będzie nieczynny w związku z urlopami.

W dniu 22 czerwca 2016 r. w Środowiskowym Domu Samopomocy w Gardnie Wielkiej obyły się obchody Nocy Świętojańskiej. Frekwencja i pogoda nam dopisała, przybyli zaproszenie goście, rodzice i przyjaciele. Bawiliśmy się wspólnie z Warsztatami Terapii Zajęciowej ze Słupska, Środowiskowymi Domami Samopomocy z Potęgowa, Przytocka i Rumska. Nie zabrakło Wójta Gminy Pana Arkadiusza Walacha, Pani Wiesławy Jasińska Dyrektora Centrum kultury, sportu i rekreacji w Smołdzinie, Pani Violetta Kazimieruk oraz Pani Martyny Radzik Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gardnie Wielkiej.

Czytaj więcej: Noc Świętojańska

 

W 20.11.2013 w Środowiskowym Domu w Gardnie Wielkiej obchodziliśmy Dzień Pracownika Socjalnego. Nasi Uczestnicy zrobili nam wielką niespodziankę przygotowując program artystyczny i poczęstunek, tym bardziej było to miłe.

Czytaj więcej: Dzień pracownika socjalnego

Pensjonariusze Środowiskowego Domu Samopomocy w Gardnie Wielkiej dnia 3 października odwiedzili Muzeum Słowińskiego Parku Narodowego w Smołdzinie.

Czytaj więcej: Wycieczka do Muzeum SPN w Smołdzinie

W październiku Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słupsku zaprosił nas do udziału w Przeglądzie Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych pod patronatem Starosty Słupskiego.

Czytaj więcej: Udział w Przeglądzie Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych