logo UE

Wyszukiwarka

pokl

mp

bip

 

 

 

Aktualności

0130 001-1

GRAFIK DYŻURÓW CZŁONKÓW RADY SENIORÓW POWIATU SŁUPSKIEGO

 Przedstawiamy Państwu grafik dyżurów członków Rady Seniorów Powiatu Słupskiego. Do kontaktu zachęcamy szczególnie osoby starsze, opiekujące się seniorami oraz zainteresowane działalnością na ich rzecz. W trakcie dyżurów można zgłaszać wszystkie potrzeby związane z organizacją życia seniorów w powiecie, a także oczekiwania dotyczące działań Rady Seniorów.

Członkowie Rady Seniorów Powiatu Słupskiego będą dostępni w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Słupsku Al. Sienkiewicza 20 w biurze Powiatowego Animatora Senioralnego oraz pod numerem Srebrnego Telefonu 512 079 526 w następujących dniach i godzinach:

5 lipca (wtorek) godz.12.00-14.00

2 sierpnia (wtorek) godz. 12.00-14.00

6 września (wtorek) godz.12.00-14.00

4 października (wtorek) godz.12.00-14.00

8 listopada (środa) godz.12.00-14.00

6 grudnia (wtorek) godz.12.00-14.00

Zapraszamy do kontaktu.

INFORMACJA O SKŁADANIU WNIOSKÓW O PRZYZNANIE ŚWIADCZEŃ Z FUNDUSZU ALIMENTACYJNEGO

  Wnioski o ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego na nowy okres świadczeniowy są przyjmowane od dnia 1 sierpnia danego roku, a w przypadku wniosków składanych drogą elektroniczną od 1 lipca danego roku.

  W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenie z funduszu alimentacyjnego na nowy okres świadczeniowy złoży wniosek wraz z dokumentami do dnia 31 sierpnia, ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz wypłata świadczeń przysługujących za miesiąc październik następuje do dnia 31 października.

  W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenie z funduszu alimentacyjnego na nowy okres świadczeniowy złoży wniosek wraz z dokumentami od dnia 1 września do dnia 30 września danego roku, ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz wypłata świadczeń przysługujących następuje do dnia 30 listopada tego roku.

 REALIZACJA PROJEKTU "RAZEM DLA RODZINY II" 

 

Informacja o projekcie pn. "Razem dla Rodziny II"  znajduje się w linku poniżej.

 

 

 

 

 

Attachments:
Download this file (Razem dla Rodziny II.odt)Razem dla Rodziny II.odt485 kB

W ramach projektu pn. "Razem dla Rodziny II" najmłodsi uczestnicy w wolnej chwili mogą skorzystać z zabaw w kąciu malucha, który został wyposażony ze środków ww. projektu.

 

1


TERMINY WYPŁAT W MIESIĄCU CZERWCU

 

10.06 – dodatki mieszkaniowe
22.06 – świadczenia rodzinne i świadczenia z funduszu alimentacyjnego
25.06 – zasiłki stałe, celowe i okresowe
 
WYPŁATA DODATKÓW OSŁONOWYCH
Wypłata dodatków osłonowych dla wniosków złożonych i rozpatrzonych będzie następowała niezwłocznie po otrzymaniu środków na ten cel z budżetu państwa. Ustawowy, końcowy termin wypłaty świadczeń został określony na dzień 2 grudnia 2022 r.

Kurs komputerowy w Klubie Seniora w Smołdzińskim Lesie

W dniu 25 maja 2022 r. w Klubie Seniora w Smołdzińskim Lesie w ramach projektu ,,Srebrna Sieć II" odbyło się szkolenie cyfrowe. Prowadzący zapoznał Seniorów z ogólną obsługą komputera, a także z rodzajami laptopów i ich możliwościami technicznymi. Omówił również temat poruszania się po Internecie oraz bezpiecznego korzystania ze smartfonów. Seniorzy dowiedzieli się także jakie oprogramowania zainstalowane są na komputerach oraz o ich funkcjach.

 

                    

 

Ogłoszenie o naborze kandydatów na członków Gminnej Rady Seniorów w Gminie Smołdzino

 

 W poniższym linku znajduje się ogłoszenie o naborze kandydatów na członków Gminnej Rady Seniorów w Gminie Smołdzino.

 

 

https://www.smoldzino.com.pl/aktualnosci/pokaz/2049.dhtml

 

Informacja o wycieczce do Lemur Parku-1

DZIEŃ OTWARTY W POWIATOWYM CENTRUM POMOCY RODZINIE W SŁUPSKU

 

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słupsku zaprasza zainteresowanych pełnieniem funkcji rodziny zastępczej na DZIEŃ OTWARTY, który odbędzie się w siedzibie Centrum przy ul. Sienkiewicza 20 w Słupsku, w dniu 30 maja br. w godzinach od 13.oo do 17.oo. 

Plakat Dzień otwarty 1