logo UE

Wyszukiwarka

pokl

mp

bip

 

 

 

Aktualności

 

INFORMACJA Z WYCIECZKI DO MIĘDZYWODZIA

 

 W dniach 5-6 czerwca 2021 r. uczestnicy prejektu "Razem dla Rodziny II" brali udział w 2-dniowym wyjeździe integracyjno - aktywnościowym do Międzywodzia.Rodziny nie tylko odpoczęły od swoich codziennych obowiązków ale również zobaczyły wiele atrakcji, jakie kryje Woliński Park Narodowy. Podcas pobytu zwiedzali między innymi wyspę Wolin oraz Skansen "Centrum Słowian i Wikingów". Najlepszą atrakcją wycieczki było wejście na punkt widokowy "Piaskowa Góra" i zobaczenie z niego pięknego Jeziora Turkusowego otoczonego lasami i pagórkami.

 Uczestnicy mieli również czas wolny dla siebie, mogli wówczas skorzystać z pobliskiej plaży lub zwiedzać miejscowość, w której wypoczywali.

Pobyt zakończył się wspólnym integracyjnym ogniskiem.

Podczas wyjazdu zapewniono uczestnikom pełne wyżywienie.

 

 

WYCWYC 23WYC1

Opracowała:

Agnieszka Majcherska

GOPS w Smołdzinie uprzejmie informuje, że w związku z wysoką temperaturą w pomieszczeniach
w dniu dzisiejszym, tj. 21.06.2021 r. Ośrodek będzie czynny
do godz. 13:00.

W pilnych sprawach prosimy dzwonić pod nr tel. 789 480 293.
Za utrudnienia przepraszamy.

WAŻNA INFORMACJA !!!
 
Zgodnie z nowym rozporządzeniem Ministra Rodziny i Polityki Społecznej   
od dnia 1 lipca 2021r.
realizacją programu "DOBRY START " (300+) począwszy od ustalania prawa do świadczeń z tytułu rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022 będzie zajmował się Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

WYPŁATY ZASIŁKÓW W MIESIĄCU CZERWCU:

10 – dodatki mieszkaniowe

22 – świadczenia rodzinne i świadczenia z funduszu alimentacyjnego

25 – zasiłki stałe, celowe i okresowe, świadczenia wychowawcze (500 +)

 

 
Ogólnopolski konkurs "Policjant, który mi pomógł"
zgłoszenia do 27 czerwca 2021 r.
 
Biuro prewencji komendy głównej policji organizuje ogólnopolski konkurs „policjant, który mi pomógł”. Głównym celem konkursu jest w szczególności promocja postaw i umiejętności policjantów osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym. Istotą przedsięwzięcia jest również wyróżnienie tych funkcjonariuszy policji, którzy charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem, empatyczną postawą i umiejętnościami w obszarze indywidualnej pomocy osobom krzywdzonym, w tym dotkniętym przemocą w rodzinie.
 
https://policja.pl/dokumenty/menu/naglowek_220.jpg

Pilnie potrzebna działająca pralka.
Osoby mogące pomóc w tej sprawie proszone są o kontakt z Gminnym
Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Smołdzinie z siedzibą w Gardnie Wielkiej,
przy  ulicy Mickiewicza 20, tel. 059 8117 274

 

Zasady i terminy składania i rozpatrzywania wniosków

o świadczenie wychowawcze  

  ( 500 + ) w 2021 r.

   Począwszy od 2021 r., prawo do świadczenia wychowawczego będzie ustalane, co do zasady na roczny okres świadczeniowy trwający od 1 czerwca do dnia 31 maja następnego roku kalendarzowego.

 Aby uzyskać prawo do świadczenia wychowawczego na nowy okres rozpoczynający się 1 czerwca wnioski można składać już od 1 lutego tylko drogą elektroniczną czyli poprzez Internet za pośrednictwem portalu empatia.mrpips.gov.pl, poprzez bankowość elektroniczną lub poprzez portal PUE ZUS, a od 1 kwietnia także drogą tradycyjną ( papierowo ) czyli osobiście w urzędzie lub za pośrednictwem poczty.

    Jeśli osoba złoży wniosek o świadczenie wychowawcze na nowy okres w terminie od 30 kwietnia ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego oraz wypłata za miesiąc czerwiec nastąpi najpóźniej do 30 czerwca br. W przypadku wniosków złożonych w kolejnych miesiącach, ustalenie prawa oraz wypłata świadczenia nastąpi maksymalnie w terminie do 3 miesięcy.

Tak przedstawiają się poszczególne, terminy składania i rozpatrywania wniosków na nowy okres 2021/2022 oraz wypłat świadczenia wychowawczego w zależności od miesiąca złożenia wniosku:

 • Złożenie wniosku w okresie luty – kwiecień 2021 r. oznacza, że ustalenie i wypłata przyznanego świadczenia za miesiąc czerwiec nastąpi najpóźniej do dnia 30 czerwca 2021 r.
 • Złożenie wniosku w maju 2021 r. oznacza, że ustalenie i wypłata przyznanego świadczenia,
  z wyrównaniem od czerwca, nastąpi najpóźniej do dnia 31 lipca 2021 r.
 • Złożenie wniosku w czerwcu 2021 r. oznacza, że ustalenie i wypłata przyznanego świadczenia,
  z wyrównaniem od czerwca, nastąpi najpóźniej do dnia 31 sierpnia 2021 r.
 • Złożenie wniosku w lipcu 2021 r. oznacza, że ustalenie i wypłata przyznanego świadczenia,
  z wyrównaniem jedynie od lipca, nastąpi najpóźniej do dnia 30 września 2021  r.
 • Złożenie wniosku w sierpniu 2021 r. oznacza, że ustalenie i wypłata przyznanego świadczenia ,
  z wyrównaniem jedynie od sierpnia, nastąpi najpóźniej do dnia 31 października 2021 r.

Ważne!

 • Aby zachować ciągłość wypłaty świadczenia wychowawczego i otrzymać świadczenie w miesiącu czerwcu 2021 r. wniosek należy złożyć w terminie do 30 kwietnia 2021 r.
 • Złożenie wniosku do końca czerwca 2021 r. będzie gwarantowało, że świadczenie wychowawcze zostanie wypłacone z wyrównaniem od 1 czerwca 2021 r.
 • Natomiast, jeśli osoba ubiegająca się o świadczenie złoży wniosek na nowy okres po 30 czerwca 2021 r. świadczenie wychowawcze będzie przysługiwało od miesiąca złożenia wniosku.