Wyszukiwarka

pokl

mp

bip

Artykuły

 

W dniu 13 października w Parku Wiejskim w Gardnie Wielkiej odbył się Festyn Międzypokoleniowy pn. "Razem raźniej" zorganizowany przez uczestników/czki projektu "Aktywni po 50-ce".


W celu przygotowania do tej imprezy, która była uwieńczeniem (podsumowaniem) projektu,pod okiem pani Agnieszki Biernackiej- prowadzącej warsztat aktywności społecznej grupa osób uczestniczących w projekcie ustaliła scenariusz imprezy,podział obowiązków, listę zakupów, listę gości zaproszonych, projekt ogłoszenia.
Przygotowano, wydrukowano i rozesłano zaproszenia. Oczywiście sami uczestnicy zdecydowali, że zaproszenia zostaną przez nich rozniesione. W dalszym etapie zajęto się sprawami formalnymi- pozwolenie, ubezpieczenie. Poza tym wypożyczenie toalet, atrakcji dla dzieci, zakupy. Bardzo ważnym etapem w przygotowaniu imprezy było...lepienie pierogów z różnymi nadzieniami, którego podczas festynu zostały rozdawane gościom. Należało również przygotować konkursy dla dzieci i dorosłych oraz nagrody w tych konkursach.
Podczas imprezy gości rozkręcał zespół muzyczny, a całość poprowadziła pani Edyta Lubiak. Po oficjalnej części- w tym rozdaniu zaświadczeń uczestnikom/czkom projektu, konkursach, przygotowano degustację potraw- kapuśniak kujawski, pierogi ruskie, z kapustą i grzybami, kaszą gryczaną, miętą, szpinakiem, śliwką, placki po smołdzińsku, sałatki, rozpoczęła się zabawa taneczna, na którą zaproszono wszystkich obecnych.
Serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji festynu dla Ochotniczej Straży Pożarnej, Środowiskowego Domu Samopomocy za udostępnienie sali na przygotowanie potraw, sprzętu, Gminnego Centrum Kultury Sportu i Rekreacji oraz pani Agnieszce Biernackiej za szczególne zaangażowanie w prace na rzecz przygotowania festynu oraz tym najbardziej aktywnym uczestnikom/czkom.