Wyszukiwarka

pokl

mp

bip

Aktualności

Pierwsze spotkanie Zespołu ds. opracowania Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych w Gminie Smołdzino za nami

 

W dniu 29 października 2015r. odbyło sie pierwsze spotkanie Zespołu ds. opracowania koncepcji Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych w Gminie Smołdzino na lata 2016-2021, który został powołany Zarządzeniem w dn. 12 października 2015r.W skład zespołu wchodzą m.in. przedstawiciele jednostek samorządowych, organizacji pozarządowych z terenu gminy Smołdzino, gminnych Komisji, Rady Gminy, świetlicy, ŚDŚ, sołectw, kościoła, Powiatowego Urzędu Pracy, mieszkańcy.

 

Spotkania wspierane są przez moderatora, który podczas pierwszej wizyty przedstawił cel i zakres przygotowywanego dokumentu. Nastepnie uczestnicy podczas pracy grupowej sprecyzowali obszary, w których należałoby dokonać zmian, zaplanować pewne działania, które przyczyniłyby się do rozwiązania problemów społecznych mieszkańców gminy. 

 

Wśród obszarów, które powtarzały się w każdej grupie jest:

1. Komunikacja społeczna (wewn. i zewn.) oraz współpraca

2. Aktywizacja społeczna i zawodowa mieszkańców

3. Polityka senioralna

4. Rodzina- dzieci do lat 3, młodzież

5. Edukacja- również jako "biznes"

6. Kultura i sport

 

Katalog obszarów nie jest jeszcze zamknięty.

Czekamy na każdą propozycję ze strony mieszkańców. Dlatego też na tablicy w siedzibie GOPS przy ul. Mickiewicza 20 w Gardnie Wielkiej zamieszczony jest plakat, na którym każdy może wpisać pomysł - działania, które przyczyniłyby się do poprawienia życia mieszkańców w naszej gminie. Ponadto w zakładce poniżej znajduje się ankieta dla wszystkich, którzy chcieliby wnieść swoje uwagi, propozycję do dokumentu, który tworzymy razem z mieszkańcami i dla mieszkańców. Chcielibyśmy, aby to od Was głównie padły pomysły, dlatego zachęcamy do przesyłania ankiet i zamieszczania wpisów na plakacie.

 

Ponadto przypominamy osobom wchodzącym w skład Zespołu, że kolejne spotkanie odbędzie się 13 listopada br. o godz. 11:00 w sali szkoleniowej GOPS.

 

 

 

P1050422 

 

P1010388P1010400P1010398P1010410

P1010420