Wyszukiwarka

pokl

mp

bip

Aktualności

WAŻNA INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW

 

UPRZEJMIE INFORMUJEMY, ŻE WNIOSKI O UDZIELENIE POMOCY W FORMIE ZASIŁKU ZŁOŻONE PO DNIU 10.12.2014r. ZOSTANĄ ROZPATRZONE W NORMALNYM TRYBIE JEDNAK WYPŁATA ŚWIADCZEŃ NASTĄPI W MIESIĄCU STYCZNIU 2015r. W ZWIĄZKU Z TYM PROSIMY OSOBY ZAINTERESOWANE O SKŁADNIE WNIOSKÓW PRZED DNIEM 10.12.2014r.

 

 

 

Życzenia - DZIEŃ PRACOWNIKA SOCJALNEGO

 

grafika okazjonalna na dzień pracownika socjalnego

 

Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego, składam wszystkim Pracownikom Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Smołdzinie, a także Pracownikom wszystkim służb społecznych, gorące podziękowania za wytrwałość i cierpliwość, trud i wysiłek wkładany w codzienną pracę, uśmiech i dobre słowo, wsparcie i pomoc każdemu potrzebującemu.

Wyrażając swą wdzięczność za wielkie serce, życzę wielu sukcesów i powodzenia w realizacji życiowych zamierzeń tak, by praca z ludźmi sprawiała Państwu przyjemność, była pasją, dawała radość i satysfakcję!

Paulina Kamińska

Kierownik Gminnego Ośrodka

Pomocy Społecznej w Smołdzinie

Bądź gwiazdką z nieba, zrzuć zabawkę! 

 

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Smołdzinie po raz kolejny organizuje akcję świateczną pn. "Bądź gwiazdką z nieba, zrzuć zabawkę".

 

 

W związku z tym zapraszamy do akcji.

 

 

 

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Smołdzinie

 

dnia 10 listopada 2014r. będzie nieczynny.

 

 

 

W sprawach pilnych prosimy o kontakt pod numerem

telefonu 721 962 837

 

 

Za utrudnienia przepraszamy.

 

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Smołdzinie zwraca się z zapytaniem ofertowym o cenę robót budowlanych, tj. kompleksowe prace remontowo-budowlane w pomieszczeniach budynku ŚDS w Gardnie Wielkiej ul. Daszyńskiego 5.
Szczegółowe informacje oraz zdjęcia rzutów pomieszczeń znajdują się w załącznikach.

 

Wydawanie żywności z programu PEAD

GOPS w Smołdzinie informuje o wydawaniu jabłek w ramach programu pomocy żywnościowej PEAD. Program ten realizowany jest we współpracy z Bankiem Żywności w Słupsku.

TERMIN: 15 listopada 2014r. w godz. 9.00-12.00

MIEJSCE: Środowiskowy Dom Samopomocy w Gardnie Wielkiej

Osoby uprawnione proszone są o zgłaszanie się w wyznaczonym terminie po odbiór jabłek.

Szczegółowych informacji odnośnie warunków otrzymania pomocy udzielają pracownicy socjalni

Tel.: 59 811 72 74

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wielkopolski Instytut Rozwoju Przedsiębiorczości i Edukacji zapraszam
wszystkie niepracujące osoby niepełnosprawne w wieku 15 – 64 lat, z powiatu słupskiego i miasta Słupska, do udziału w projekcie pt. „Lepsze perspektywy - aktywizacja osób niepełnosprawnych”.

      Spotkanie rekrutacyjne dla mieszkańców Gminy Smołdzino odbędzie się 10 września 2014r. o godz. 12.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Smołdzino,ul. Kościuszki 3.

Niepracujące osoby niepełnosprawne na spotkanie powinny przynieść ze sobą kserokopie orzeczenia o niepełnosprawności, a jeżeli są osobami bezrobotnymi zarejestrowanymi w PUP również zaświadczenie o statusie osoby bezrobotnej wydane przez PUP z adnotacją dla osób długotrwale bezrobotnych o fakcie pozostawania w długotrwałym bezrobociu - jeżeli nie wynika to z długości zatrudniania.

Więcej informacji w ogłoszeniu:

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Smołdzinie informuje, że zgodnie z art. 26 ust. 3 ustawy z dnia 28 listopada 2003r. o świadczeniach rodzinnych
( Dz.U. z 2013 poz. 1456 z późniejszymi zmianami ) w przypadku, gdy osoba ubiegająca się o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy złoży wniosek wraz z dokumentami do dnia 30 września, świadczenia rodzinne przysługujące za miesiąc listopad wypłaca się do dnia 30 listopada.

   Natomiast zgodnie z art. 26 ust. 4 ww. ustawy w przypadku, gdy osoba ubiegająca się o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy złoży wniosek wraz z dokumentami w okresie od 1 października do 30 listopada, świadczenia rodzinne przysługujące za miesiąc listopad wypłaca się
do dnia 31 grudnia.

Wnioski na nowy okres zasiłkowy będą przyjmowane od dnia

1 września 2014r.

          

Mieszkańcy Gminy Smołdzino

Informuję, że od września br. będzie można skorzystać z bezpłatnych porad psychologa, które odbywać się będą w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Smołdzinie, ul. Ogrodowa 12.   Pierwsze spotkanie zaplanowano na dzień 18 września 2014 roku w godz. 10.00 – 13.00.

Obowiązuje wcześniejsza rejestracja pod nr 59/8117-215 wew. 36 u Pełnomocnika ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Wszystkie osoby zainteresowane mogą uzyskać szczegółowe informacje w Urzędzie Gminy Smołdzino, ul. Kościuszki 3 osobiście w pokoju nr 15 lub pod nr telefonu 59/8117-215 w godzinach pracy urzędu.

Liczba porad ograniczona.

                                                                                     (-) WÓJT GMINY

                                                                                mgr Lidia Orłowska-Getler

OGŁOSZENIE

     Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Smołdzinie poszukuje osobę chętną do przewozu posiłków z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Smołdzinie do Środowiskowego Domu Samopomocy oraz Oddziału Przedszkolnego w Gardnie Wielkiej w okresie od miesiąca września do grudnia 2014r.

Więcej informacji pod nr tel. 59 8117-274 wew. 35