Aktualności - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Smołdzinie

Wyszukiwarka

pokl

mp

bip

Aktualności

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Smołdzinie zwraca się z zapytaniem ofertowym o cenę robót budowlanych, tj. kompleksowe prace remontowo-budowlane w pomieszczeniach budynku ŚDS w Gardnie Wielkiej ul. Daszyńskiego 5.
Szczegółowe informacje oraz zdjęcia rzutów pomieszczeń znajdują się w załącznikach.

 

Wydawanie żywności z programu PEAD

GOPS w Smołdzinie informuje o wydawaniu jabłek w ramach programu pomocy żywnościowej PEAD. Program ten realizowany jest we współpracy z Bankiem Żywności w Słupsku.

TERMIN: 15 listopada 2014r. w godz. 9.00-12.00

MIEJSCE: Środowiskowy Dom Samopomocy w Gardnie Wielkiej

Osoby uprawnione proszone są o zgłaszanie się w wyznaczonym terminie po odbiór jabłek.

Szczegółowych informacji odnośnie warunków otrzymania pomocy udzielają pracownicy socjalni

Tel.: 59 811 72 74

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wielkopolski Instytut Rozwoju Przedsiębiorczości i Edukacji zapraszam
wszystkie niepracujące osoby niepełnosprawne w wieku 15 – 64 lat, z powiatu słupskiego i miasta Słupska, do udziału w projekcie pt. „Lepsze perspektywy - aktywizacja osób niepełnosprawnych”.

      Spotkanie rekrutacyjne dla mieszkańców Gminy Smołdzino odbędzie się 10 września 2014r. o godz. 12.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Smołdzino,ul. Kościuszki 3.

Niepracujące osoby niepełnosprawne na spotkanie powinny przynieść ze sobą kserokopie orzeczenia o niepełnosprawności, a jeżeli są osobami bezrobotnymi zarejestrowanymi w PUP również zaświadczenie o statusie osoby bezrobotnej wydane przez PUP z adnotacją dla osób długotrwale bezrobotnych o fakcie pozostawania w długotrwałym bezrobociu - jeżeli nie wynika to z długości zatrudniania.

Więcej informacji w ogłoszeniu:

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Smołdzinie informuje, że zgodnie z art. 26 ust. 3 ustawy z dnia 28 listopada 2003r. o świadczeniach rodzinnych
( Dz.U. z 2013 poz. 1456 z późniejszymi zmianami ) w przypadku, gdy osoba ubiegająca się o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy złoży wniosek wraz z dokumentami do dnia 30 września, świadczenia rodzinne przysługujące za miesiąc listopad wypłaca się do dnia 30 listopada.

   Natomiast zgodnie z art. 26 ust. 4 ww. ustawy w przypadku, gdy osoba ubiegająca się o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy złoży wniosek wraz z dokumentami w okresie od 1 października do 30 listopada, świadczenia rodzinne przysługujące za miesiąc listopad wypłaca się
do dnia 31 grudnia.

Wnioski na nowy okres zasiłkowy będą przyjmowane od dnia

1 września 2014r.

          

Mieszkańcy Gminy Smołdzino

Informuję, że od września br. będzie można skorzystać z bezpłatnych porad psychologa, które odbywać się będą w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Smołdzinie, ul. Ogrodowa 12.   Pierwsze spotkanie zaplanowano na dzień 18 września 2014 roku w godz. 10.00 – 13.00.

Obowiązuje wcześniejsza rejestracja pod nr 59/8117-215 wew. 36 u Pełnomocnika ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Wszystkie osoby zainteresowane mogą uzyskać szczegółowe informacje w Urzędzie Gminy Smołdzino, ul. Kościuszki 3 osobiście w pokoju nr 15 lub pod nr telefonu 59/8117-215 w godzinach pracy urzędu.

Liczba porad ograniczona.

                                                                                     (-) WÓJT GMINY

                                                                                mgr Lidia Orłowska-Getler

OGŁOSZENIE

     Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Smołdzinie poszukuje osobę chętną do przewozu posiłków z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Smołdzinie do Środowiskowego Domu Samopomocy oraz Oddziału Przedszkolnego w Gardnie Wielkiej w okresie od miesiąca września do grudnia 2014r.

Więcej informacji pod nr tel. 59 8117-274 wew. 35

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Smołdzinie informuje, że Środowiskowy

Dom Samopomocy w Gardnie Wielkiej będzie zamknięty w okresie od dnia 11 do dnia 14 sierpnia 2014r.

Stowarzyszenie HORYZONT poszukuje do CIS w Smołdzińskiem Lesie doradcę zawodowego, osobę do przeprowadzenia warsztatów czas na zmianę oraz osobę do wsparcia psychologicznego z elementami terapii uzależnień.

 

Zapytanie ofertowe znajduje się w załączniku.

Attachments:
Download this file (zapytanie_ofertowe_Horyzont.doc)zapytanie_ofertowe_Horyzont.doc369 kB

Harmonogram działań projektowych projektu "BYĆ EKO" znajduje się w załączniku.

Attachments:
Download this file (harmonogram-page-001.jpg)harmonogram-page-001.jpg161 kB

  KARTA DUŻEJ RODZINY

Urząd Gminy w Smołdzinie od dnia 16 czerwca 2014r. realizuje uchwałę Nr 85 Rady Ministrów z dnia 27 maja 2014r. w sprawie ustanowienia rządowego programu dla rodzin wielodzietnych.

Program zakłada przyznanie specjalnych uprawnień członkom rodzin wielodzietnych, którzy będą z nich korzystać na podstawie Karty Dużej Rodziny wydawanej na wniosek oraz bezpłatnie przez realizatora.

Szczegółowe informacje na temat Karta Dużej Rodziny można uzyskać pod

nr telefonu 59 8117 215 wew. 39 

Beata Hrywniak pok. 3

oraz w zakładce na stronie internetowej

www.bip.smoldzino.com.pl

www.smoldzino.com.pl,  www.gops-smoldzino.pl    

Katalog zawierający informację o wszystkich ulgach i zniżkach dostępny będzie na stronie www.rodzina.gov.pl w zakładce „Duża rodzina”.

 

W załączeniu wniosek o wydanie Karty Dużej Rodziny