Wyszukiwarka

pokl

mp

bip

Aktualności

Mammobus na Dzień Kobiet-1

INFORMACJA O FUNKCJONOWANIU OŚRODKA W DNIU 22 LUTEGOO 2016R.

 

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Smołdzinie z siedzibą w Gardnie Wielkiej uprzejmie informuje, że w dniu 22 lutego ( poniedziałek ) biuro w Smołdzinie przy ul. Kościuszki 3 będzie NIECZYNNE.
Wszelkie sprawy prosimy kierować do GOPS w Gardnie Wielkiej przy ul. Mickiewicza 20.
Za utrudnienia przepraszamy

 

Ośrodek Rozwoju Dziecka i Rodziny PORT 

Towarzystwo Nasz Dom

 

Chcemy poinformować, że w Słupsku powstał Ośrodek Rozwoju Dziecka i Rodziny PORT, który oferuje bezpłatne wsparcie dla rodzin i dzieci.

Ośrodek prowadzi również bezpłatne szkolenia i grupy konsultacyjne dla specjalistów pracujących w obszarze pomocy tj. pracowników socjalnych, asystentów rodzin, pedagogów, psychologów i kuratorów sądowych.

Zachęcamy do współpracy z naszym Ośrodkiem poprzez informowanie rodziny o możliwości skorzystania ze wsparcia oraz oddelegowanie pracowników  na szkolenia.

25 lutego rozpoczynamy Warsztaty umiejętności rodzicielskich.  A 23 lutego odbędzie się pierwsze szkolenie dla specjalistów.

W załączeniu przesyłamy pełną ofertę Ośrodka.

W razie potrzeby zachęcamy do kontaktu z nami.

Ośrodek Rozwoju Dziecka i Rodziny PORT

Towarzystwo Nasz Dom

 

 

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

 

Szanowni Państwo,

 

Ministerstwo Sprawiedliwości, wzorem ubiegłych lat, po raz 16. organizuje inicjatywę, której celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem potrwa od 22 do 27 lutego 2016 r.

 

W ramach organizowanej akcji osoby pokrzywdzone przestępstwem będą mogły skorzystać z bezpłatnych porad i informacji udzielanych przez prawników czy psychologów. Pomoc specjalistów będzie można otrzymać podczas dyżurów w poszczególnych podmiotach, od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-18.00 oraz w sobotę od 10.00 do 13.00.

 

Zachęcamy do zapoznania się z Informatorem Pokrzywdzonego, w którym zostały opisane m.in. uprawnienia, jakie przysługują pokrzywdzonemu podczas wszystkich etapów procesu  karnego. Warto pamiętać, że kategorie przestępstw są różne, ale bez względu na to, czy jest to przestępstwo przeciwko życiu, zdrowiu, przeciwko wolności lub mieniu czy też przemoc domowa, to na każde z nich powinniśmy odpowiednio zareagować.

 

W tegoroczne obchody Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem włączyły się Naczelna Rada Adwokacka, Krajowa Izba Radców Prawnych, rzecznik Praw Obywatelskich, Rzecznik Praw Dziecka, Komenda Główna Policji, Komenda Główna Straży Granicznej, Prokuratura Generalna, Krajowa Rada Komornicza, Krajowa Rada Notarialna, Krajowa Rada Kuratorów, a także Naczelna Izba Lekarska.

 

 

Więcej informacji na stronie www.pokrzywdzeni.gov.pl

 

W załączeniu:

Lista podmiotów, znajdujących się na terenie województwa pomorskiego, w których można uzyskać informacje

Informator Pokrzywdzonego

 

ZAPRASZAMY NA WARSZTATY W CZASIE FERII ZIMOWYCH

 

 

feriecis aktualny-page-001

   

logo banku zywnosci

WARSZTATY KULINARNE - ZAPRASZAMY

 

 

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Smołdzinie z siedzibą w Gardnie Wielkiej  informuje, iż w dniu 05.02.2016 w godzinach 8:30 - 12:00 w Środowiskowym  Domu Samopomocy przy ul. Daszyńskiego w Gardnie Wielkiej odbędzie się
WARSZTAT KULINARNY w ramach podprogramu FEAD 2015.

 

Na spotkanie serdecznie zapraszamy rodziny korzystające z pomocy rzeczowej w  formie artykułów żywnościowych.

 

Zapraszamy!

                                                                           POPZ-logotypy mini                      

TERMINY WYPŁAT ZASIŁKÓW W MIESIĄCU LUTYM 2016R.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Smołdzinie z siedzibą w Gardnie Wielkiej informuje, że w miesiącu LUTYM 2016r. wypłaty zasiłków przedstawiają się następująco:

 

- 10 lutego 2016r. dodatki mieszkaniowe, zasiłki celowe (za miesiąc styczeń) - w kasie GOPS w Gardnie Wielkiej.

- 22 lutego świadczenia rodzinne oraz świadczenia z funduszu alimentacyjnego - w kasie GOPS w Gardnie Wielkiej

- 25 lutego zasiłki stałe, celowe, okresowe - w kasie GOPS w Gardnie Wielkiej,

- 29 lutego zasiłki nieodebrane w powyższych terminach - w kasie GOPS w Smołdzinie.

Zapraszamy na spotkanie pt. "Bezpieczeństwo osób starszych"

 

12592423 726065664160885 6264248570013641810 n

ZMIANA TERMINU WYPŁATY ŚWIADCZEŃ RODZINNYCH W MIESIĄCU STYCZNIU 2016R.

 

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Smołdzinie z siedzibą w Gardnie Wielkiej uprzejmie informuje, iż w związku z informacją Zakładu Energetycznego ENERGA o braku prądu w dniu 22 STYCZNIA 2016r. (piątek ) świadczenia rodzinne będa wypłacane w dniu

21 stycznia ( czwartek )

 INFORMACJA

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Smołdzinie z siedzibą w Gardnie Wielkiej uprzejmie informuje, iż w związku z informacją Zakładu Energetycznego ENERGA o braku prądu w dniu 22 STYCZNIA 2016r. (piątek ) Ośrodek w Gardnie Wielkiej będzie NIECZYNNY.
Wszelkie sprawy prosimy załatwiać w biurze GOPS w Smołdzinie lub pod numerem telefonu 721 962 837.