Wyszukiwarka

pokl

mp

bip

Aktualności

Zaproszenie

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej

w Smołdzinie z siedzibą w Gardnie Wielkiej

przyjmuje zgłoszenia kandydatów na opiekunów prawnych

ustanawianych przez Sąd Rejonowy w Słupsku

dla osób całkowicie bądź częściowo ubezwłasnowolnionych

 

Szczegółowe informacje w zakładce Ogłoszenia o naborze.

INFORMACJA


GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W SMOŁDZINIE INFORMUJE, ŻE WYPŁATY ZASIŁKÓW W MIESIĄCU GRUDNIU 2016 R. PRZEDSTAWIAJĄ SIĘ NASTĘPUJĄCO:

 

 

- 19 grudnia 2016 r. - zasiłki rodzinne, świadczenia z funduszu alimentacyjnego,

 

- 23 grudnia 2016 r. - zasiłki stałe, celowe, okresowe oraz świadczenia wychowawcze ( 500 Plus )

plakat

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Smołdzinie aktywnie włączył się w kampanię 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży. W Świetlicy środowiskowej w Żelazie wychowawca - Pani Jolanta Piszko zorganizowała zajęcia edukacyjno - wychowawcze pt. "Stop przemocy". Dzieci i młodzież przygotowały gazetkę tematyczną. Został zorganizowany konkurs plastyczny do którego zaprosiliśmy uczestników Pracowni Rysunku i Malarstwa pod kierunkiem Pani Elżbiety Bernackiej - Hanus.
Młodzież i rodzice uczestniczyli w spotkaniu z Policjantem Panem Wojciechem Gieresz, na którym poruszano zagadnienia dotyczące przemocy domowej i procedury Niebieskiej Karty.

IMG 20161116 165348

 

Czytaj więcej: Kampania 19 dni 2016 r.

SPOTKANIE INFORMACYJNE DLA JEDNNOSTEK PUBLICZNYCH Z GMINY SMOŁDZINO

Słowińska Grupa Rybacka zaprasza jednostki sektora publicznego z Gminy Smołdzino na spotkanie informacyjne dotyczące przyznawania dotacji w okresie programowania 2014-2020.

Podczas spotkania omówione zostaną ogólne warunki związane z dofinansowaniami oraz zasady wsparcia projektów w ramach zadania: „Budowa lub przebudowa ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury kulturalnej i rekreacyjnej”, na które wnioski będzie można składać w styczniu i lutym 2017r.

Spotkanie odbędzie się 9 listopada 2016r. o godzinie 11:00 w siedzibie Urzędu Gminy Smołdzino, ul. Kościuszki 3.

W celu usprawnienia organizacji spotkań, prosimy o wcześniejszą informację o chęci uczestnictwa w spotkaniu na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Okres jesienno - zimowy  to czas, w którym osoby bezdomne narażone są na utratę zdrowia i życia. W czasie spadku temperatur, szczególnie w porze nocnej, bezdomni są podatni na wychłodzenie organizmu, prowadzące w skrajnych przypadkach do śmierci, tym bardziej, że często przebywają pod wpływem alkoholu w miejscach nie nadających się do zamieszkania. Dlatego tak ważny jest w tym czasie stały monitoring służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo oraz dobra koordynacja działań, jak również właściwe reagowanie wszystkich, dla których los osób najbardziej potrzebujących naszej pomocy nie jest obojętny - przypomina w apelu minister Elżbieta Rafalska.

 

Czytaj więcej: "Nie bądź obojętny" 2016

14715049 856745221092928 7690752481552050730 o

Skan CIS

1ser